Lohkovaiheen otteluiden lopputulokset

Naiset

Aika     Kenttä      Lohko      Koti     Vieras    Tulos
10:00    Kenttä 1    Lohko A    VILU     NONO       4:1
10:30    Kenttä 3    Lohko B    ASKEL    FLAN       0:1
10:30    Kenttä 4    Lohko B    TOTI     KATY       2:3
11:00    Kenttä 2    Lohko A    KERA     VILU       2:0
11:00    Kenttä 3    Lohko A    NONO     SUOMA      0:6
11:00    Kenttä 5    Lohko C    TASU     VIAN       2:1
11:00    Kenttä 6    Lohko C    TUTO     BABE       1:1
11:45    Kenttä 6    Lohko B    FLAN     TOTI       3:0
12:00    Kenttä 1    Lohko B    KATY     ASKEL      3:3
12:00    Kenttä 6    Lohko A    NONO     KERA       0:7
12:15    Kenttä 2    Lohko C    VIAN     TUTO       3:0
12:15    Kenttä 3    Lohko C    BABE     TASU       0:0
12:45    Kenttä 1    Lohko A    SUOMA    VILU       9:0
13:30    Kenttä 2    Lohko B    ASKEL    TOTI       1:5
13:30    Kenttä 4    Lohko B    FLAN     KATY       1:5
13:45    Kenttä 1    Lohko A    KERA     SUOMA      0:3
13:45    Kenttä 2    Lohko C    VIAN     BABE       2:2
13:45    Kenttä 6    Lohko C    TASU     TUTO       2:1

Sekasarja

Aika     Kenttä      Lohko      Koti     Vieras    Tulos
10:45    Kenttä 1    Lohko D    VEHO     ONPE       4:2
10:45    Kenttä 2    Lohko D    MURU     PETO       5:0
10:45    Kenttä 3    Lohko E    NAPI     MUTO       1:3
10:45    Kenttä 4    Lohko E    PONI     TATI       3:1
10:45    Kenttä 5    Lohko F    TAKA     BLANK      6:1
10:45    Kenttä 6    Lohko F    MYMY     JARSI      1:3
11:30    Kenttä 5    Lohko D    ONPE     MURU       1:9
11:45    Kenttä 5    Lohko F    JARSI    TAKA       0:5
12:00    Kenttä 2    Lohko E    TATI     NAPI       2:2
12:15    Kenttä 1    Lohko E    MUTO     PONI       0:3
12:15    Kenttä 4    Lohko F    BLANK    MYMY       2:3
12:15    Kenttä 6    Lohko D    PETO     VEHO       2:2
13:15    Kenttä 3    Lohko D    MURU     VEHO       2:0
13:15    Kenttä 4    Lohko E    NAPI     PONI       2:6
13:30    Kenttä 1    Lohko F    TAKA     MYMY       4:1
13:30    Kenttä 3    Lohko D    PETO     ONPE       4:1
13:30    Kenttä 5    Lohko E    TATI     MUTO       2:2
13:30    Kenttä 6    Lohko F    BLANK    JARSI      0:6

Miehet

Aika     Kenttä      Lohko      Koti     Vieras    Tulos
10:00    Kenttä 3    Lohko G    HEIHU    KUKKO      1:0
10:00    Kenttä 4    Lohko G    VEKO     MAMU       1:11
10:00    Kenttä 5    Lohko H    SWAM     MAJA       2:5
10:15    Kenttä 1    Lohko I    LUKA     KODI       6:1
10:15    Kenttä 2    Lohko I    BUTC     HOLA       3:3
10:15    Kenttä 3    Lohko J    ZSKA     TORE       2:4
10:15    Kenttä 4    Lohko J    UPTU     RAKE       4:0
10:15    Kenttä 5    Lohko K    SUSI     KIPO       6:1
10:15    Kenttä 6    Lohko K    MASA     KAPA       5:0
10:30    Kenttä 1    Lohko L    KOMY     APE        8:3
11:15    Kenttä 1    Lohko I    HOLA     LUKA       2:1
11:15    Kenttä 3    Lohko K    KAPA     SUSI       2:4
11:15    Kenttä 4    Lohko G    KUKKO    VEKO       6:1
11:15    Kenttä 5    Lohko G    MAMU     HEIHU      1:1
11:15    Kenttä 6    Lohko I    KODI     BUTC       1:4
11:30    Kenttä 1    Lohko J    TORE     UPTU       1:4
11:30    Kenttä 2    Lohko H    MAJA     VCOM       2:3
11:30    Kenttä 4    Lohko K    KIPO     MASA       0:10
11:45    Kenttä 2    Lohko J    RAKE     ZSKA       7:1
12:00    Kenttä 3    Lohko L    APE      ANKA       2:1
12:30    Kenttä 1    Lohko G    HEIHU    VEKO       7:1
12:30    Kenttä 4    Lohko K    KIPO     KAPA       3:3
12:30    Kenttä 5    Lohko J    TORE     RAKE       2:4
12:45    Kenttä 3    Lohko I    KODI     HOLA       0:2
12:45    Kenttä 4    Lohko J    UPTU     ZSKA      10:0
12:45    Kenttä 5    Lohko H    VCOM     SWAM       5:0
13:00    Kenttä 3    Lohko I    BUTC     LUKA       2:2
13:15    Kenttä 5    Lohko L    ANKA     KOMY       1:4
13:15    Kenttä 2    Lohko K    MASA     SUSI       4:0
13:15    Kenttä 6    Lohko G    KUKKO    MAMU       1:5

Lohkovaiheen sarjataulukot

Merkkien selitykset
No = sijoitus lohkossa
O  = pelattujen otteluiden lukumäärä
V  = voittojen lukumäärä
T  = tasapelien lukumäärä
H  = häviöiden lukumäärä
TM = tehtyjen maalien lukumäärä
PM = päästettyjen maalien lukumäärä
P  = pisteiden lukumäärä

Naiset

No    Lohko A    O    V    T    H    TM-PM    P
1     SUOMA      3    3    0    0    18-0     9
2     KERA       3    2    0    1     9-3     6
3     VILU       3    1    0    2     4-12    3
4     NONO       3    0    0    3     1-17    0
No    Lohko B    O    V    T    H    TM-PM    P
1     KATY       3    2    1    0    11-6     7
2     FLAN       3    2    0    1     5-5     6
3     TOTI       3    1    0    2     7-7     3
4     ASKEL      3    0    1    2     4-9     1
No    Lohko C    O    V    T    H    TM-PM    P
1     TASU       3    2    1    0     4-2     7
2     VIAN       3    1    1    1     6-4     4
3     BABE       3    0    3    0     3-3     3
4     TUTO       3    0    1    2     2-6     1

Sekasarja

No    Lohko D    O    V    T    H    TM-PM    P
1     MURU       3    3    0    0    16-1     9
2     VEHO       3    1    1    1     6-6     4
3     PETO       3    1    1    1     6-8     4
4     ONPE       3    0    0    3     4-17    0
No    Lohko E    O    V    T    H    TM-PM    P
1     PONI       3    3    0    0    12-3     9
2     MUTO       3    1    1    1     5-6     4
3     TATI       3    0    2    1     5-7     2
4     NAPI       3    0    1    2     5-11    1
No    Lohko F    O    V    T    H    TM-PM    P
1     TAKA       3    3    0    0    15-2     9
2     JARSI      3    2    0    1     9-6     6
3     MYMY       3    1    0    2     5-9     3
4     BLANK      3    0    0    3     3-15    0

Miehet

No    Lohko G    O    V    T    H    TM-PM    P
1     MAMU       3    2    1    0    17-3     7
2     HEIHU      3    2    1    0     9-2     7
3     KUKKO      3    1    0    2     7-7     3
4     VEKO       3    0    0    3     3-24    0
No    Lohko H    O    V    T    H    TM-PM    P
1     VCOM       2    2    0    0     8-2     6
2     MAJA       2    1    0    1     7-5     3
3     SWAM       2    0    0    2     2-10    0
No    Lohko I    O    V    T    H    TM-PM    P
1     HOLA       3    2    1    0     7-4     7
2     BUTC       3    1    2    0     9-6     5
3     LUKA       3    1    1    1     9-5     4
4     KODI       3    0    0    3     2-12    0
No    Lohko J    O    V    T    H    TM-PM    P
1     UPTU       3    3    0    0    18-1     9
2     RAKE       3    2    0    1    11-7     6
3     TORE       3    1    0    2     7-10    3
4     ZSKA       3    0    0    3     3-21    0
No    Lohko K    O    V    T    H    TM-PM    P
1     MASA       3    3    0    0    19-0     9
2     SUSI       3    2    0    1    10-7     6
3     KAPA       3    0    1    2     5-12    1
4     KIPO       3    0    1    2     4-19    1
No    Lohko L    O    V    T    H    TM-PM    P
1     KOMY       2    2    0    0    12-4     6
2     APE        2    1    0    1    5-9      3
3     ANKA       2    0    0    2    2-6      0

Jatko-otteluiden lopputulokset

Merkkien selitykset
M, N, S              = miesten sarja, naisten sarja, sekasarja
OT1, OT2, jne.       = jatko-ottelu nro. 1,
                       jatko-ottelu nro. 2, jne.
A1, A2, B1, jne.     = lohkon A ensimmäinen, lohkon A toinen,
                       lohkon B ensimmäinen, jne.
1./III, 2./III, jne. = paras lohkokolmonen,
                       toiseksi paras lohkokolmonen, jne.
ot1v, ot2v, jne.     = jatko-ottelun nro. 1 voittaja,
                       jatko-ottelun nro. 2 voittaja, jne.
ot21h, ot22h, jne.   = jatko-ottelun nro. 21 häviäjä,
                       jatko-ottelun nro. 22 häviäjä, jne.
j.a.                 = ottelun lopputulos jatko-ajan jälkeen 
klo 14.30
Kenttä 1, M, OT1, L1-4./III
SS Körmy - Swampers    3-1
Kenttä 2, M, OT2, K1-3./III
Mafiosot Savosta - Toreadors    4-0
Kenttä 3, M, OT3, H1-2./III
Vihjeparatiisi.com - Kukko Racing    3-1
Kenttä 4, M, OT4, G1-1./III
Marjoniemen Muskettisoturit - Kanttulan Luistelijat    5-0
Kenttä 5, M, OT5, I1-J2
Hola Amigos - Raakelin Liekit    1-3
Kenttä 6, M, OT6, J1-L2
Uppotukit - ApeTeam    8-1
klo 14:50
Kenttä 1, M, OT7, G2-H2
HeiHu - Makulasuon Jalat    2-1
Kenttä 2, M, OT8, I2-K2
Butchers - SB Susijengi    5-2
Kenttä 3, S, OT9, D1-2./III
Muruset - MyOhMy    8-0
Kenttä 4, S, OT10, E1-1./III
Pöljän Ponnistus - Team Peto    4-2
Kenttä 5, S, OT11, F1-D2
Takatolppa - RD Velho    2-0
Kenttä 6, S, OT12, E2-F2
SB Muki tolkulla - IF Järsiborg    3-2
klo 15.10
Kenttä 1, N, OT13, A1-1./III
Suomatamit - Team TouhuTipat    1-0
Kenttä 2, N, OT14, B1-2./III
Kätyrit - Rock Babes    3-2
Kenttä 3, N, OT15, C1-B2
Tahtoo Sua - Flanelsin Pistiäiset    1-2 j.a.
Kenttä 4, N, OT16, A2-C2
KeräilyErä - Viäntäjät    1-0
Kenttä 5, M, OT17, ot1v - ot2v
SS Körmy - Mafiosot Savosta    2-4
Kenttä 6, M, OT18, ot3v - ot4v
Vihjeparatiisi.com - Marjoniemen Muskettisoturit   1-3
klo 15.30
Kenttä 1, M, OT19, ot5v - ot6v
Raakkelin Liekit - Uppotukit    0-3
Kenttä 2, M, OT20, ot7v - ot8v
HeiHu - Butchers    6-2
Kenttä 3, S, OT21, ot9v - ot10v
Muruset - Pöljän Ponnistus    2-0
Kenttä 4, S, OT22, ot11v - ot12v
Takatolppa - SB Mukitolkulla    7-0
Kenttä 5, N, OT23, ot13v - ot14v
Suomatamit - Kätyrit    3-2
Kenttä 6, N, OT24, ot15v - ot16v
Flanelsin Pistiäiset - KeräilyErä    3-0
klo 15.50
Kenttä 1, M, OT25, ot17v - ot18v
Mafiosot Savosta - Marjoniemen Muskettisoturit    1-2
Kenttä 2, Sekasarjan SM-Finaali, ot21v - ot22v
Muruset - Takatolppa    4-3
Kenttä 4, Sekasarjan SM-Pronssi, ot21h - ot22h
Pöljän Ponnistus - SB Muki tolkulla    2-1
Kenttä 5, M, OT26, ot19v - ot20v
Uppotukit - HeiHu    1-0
klo 16.10
Kenttä 2, Naisten SM-Finaali, ot23v - ot24v
Suomatamit - Flanelsin Pistiäiset    3-0
Kenttä 4, Naisten SM-Pronssi, ot23h - ot24h
Kätyrit - KeräilyERä    3-0
klo 16.30
Kenttä 2, Miesten SM-Finaali, ot25v - ot26v
Marjoniemen Muskettisoturit - Uppotukit    4-3
Kenttä 4, Miesten SM-Pronssi, ot25h - ot26h
Mafiosot Savosta - HeiHu    4-1 

 

VUODEN 2016 SUOSÄHLYN VOITTAJAT

NAISTEN SARJA

SM-kulta SUOMATAMIT Kotipaikka Leivonmäki

Sini Lehtonen
Milli Löfgrén
Petra Niemi
Heidi Ikäheimo
Meiju Sinkkonen
Tiinu Paananen
Essi Reittu
Pauliina Heikkilä

SM-hopea FLANELSIN PISTIÄISET Kotipaikka Joutsa

Henna Järvinen
Sanna Oksanen
Mirka Pölkki
Maiju Maunula
Henriikka Norola
Hanna Ruunula
Marja Kuurne
Mia Reponen

SM-pronssi KÄTYRIT Kotipaikka Kalanti

Roosa Laitonen
Jasmin Ruusola
Irene Koistinen
Marianne Santanen
Emilia Hakanpää
Juulia Peura
Carita Rautanen

 

SEKASARJA

SM-kulta MURUSET Kotipaikka Jyväskylä

Jami Nummelin
Joonas Laukkanen
Juuso Heikkinen
Toni Penttinen
Tija Nieminen
Mette Lipponen
Reetta Vähä-Ruka
Satu Saari

SM-hopea TAKATOLPPA Kotipaikka Tampere

Piia Niemi
Marianna Poranen
Reetta Manninen
Sini Rajala
Lasse Pietilä
Kimmo Lampimäki
Jussi Leskenmaa
Jani Lehtinen

SM-pronssi PÖLJÄN PONNISTUS Kotipaikka Espoo

Henrik Forsback
Harri Toivonen
Laura Kosonen
Marko Kosonen
Minna Luojus
Carla Sundermann
Samu Neva
Paavo Vartia

 

MIESTEN SARJA

SM-kulta MARJONIEMEN MUSKETTISOTURIT Kotipaikka Kangasniemi

Harri Hämäläinen
Pasi Hänninen
Jaakko Pietarinen
Ville Manninen
Henri Palvimo
Elmeri Linnera
Joonas Hotti
Ville Suuronen
Samuli Manninen (GM)

SM-hopea UPPOTUKIT Kotipaikka Ympäri Suomen

Lauri Sinisalo
Jukka Tanttu
Jarno Reinikainen
Tero Palvimo
Teemu Palvimo
Juha Kuparinen
Jaakko Suninen
Vili Tanttu

SM-pronssi MAFIOSOT SAVOSTA Kotipaikka Siilinjärvi

Jani Huotari
Esko Väisänen
Juuso Sirkko
Jaakko Honkalampi
Aleksi Pentikäinen
Henry Taskinen
Saku-Mikke Venäläinen
Timo Soininen