Lopputulokset 2017


Lohkovaiheen ottelut

Naiset

Aika     Kenttä      Lohko      Koti     Vieras   Tulos

10:00    Kenttä 1    Lohko A    SUOMA    MÖKÖ     6-1
10:00    Kenttä 2    Lohko A    TASU     UPPO     1-1
10:00    Kenttä 3    Lohko B    FLAN     NONO     2-0
10:00    Kenttä 4    Lohko B    VIÄN     RANG     4-2
10:00    Kenttä 5    Lohko C    KERÄ     SÄKÄ     1-2
10:00    Kenttä 6    Lohko C    VILU     BABE     2-1
10:45    Kenttä 3    Lohko A    TUTO     SUOMA    0-5
10:45    Kenttä 4    Lohko A    UPPO     MÖKÖ     0-5
10:45    Kenttä 6    Lohko B    HETE     FLAN     0-6
11:00    Kenttä 3    Lohko C    TOTI     KERÄ     1-4
11:00    Kenttä 4    Lohko C    BABE     SÄKÄ     1-4
11:00    Kenttä 6    Lohko B    RANG     NONO     4-0
11:45    Kenttä 2    Lohko B    FLAN     RANG     4-1
11:45    Kenttä 3    Lohko B    VIÄN     HETE     5-0
11:45    Kenttä 4    Lohko A    TASU     TUTO     0-4
11:45    Kenttä 5    Lohko A    SUOMA    UPPO     2-0
12:00    Kenttä 1    Lohko C    VILU     TOTI     1-2
12:00    Kenttä 2    Lohko C    KERÄ     BABE     3-0
12:30    Kenttä 6    Lohko A    MÖKÖ     TASU     0-0
12:45    Kenttä 1    Lohko B    NONO     VIÄN     0-4
12:45    Kenttä 2    Lohko C    SÄKÄ     VILU     1-0
13:00    Kenttä 1    Lohko A    UPPO     TUTO     1-2
13:00    Kenttä 2    Lohko B    HETE     RANG     0-2
13:00    Kenttä 4    Lohko C    TOTI     BABE     0-0
13:15    Kenttä 2    Lohko B    VIÄN     FLAN     0-1
13:15    Kenttä 3    Lohko A    SUOMA    TASU     3-0
13:15    Kenttä 4    Lohko B    NONO     HETE     1-1
13:15    Kenttä 5    Lohko C    VILU     KERÄ     1-3
13:30    Kenttä 2    Lohko C    SÄKÄ     TOTI     2-1
13:30    Kenttä 6    Lohko A    MÖKÖ     TUTO     1-0

Sekasarja

Aika     Kenttä      Lohko      Koti     Vieras   Tulos

10:15    Kenttä 2    Lohko D    MURU     SÖPÖ     3-2
10:15    Kenttä 3    Lohko D    MUTO     SEKA     2-2
10:15    Kenttä 4    Lohko E    TAKA     VEHO     3-0
10:15    Kenttä 5    Lohko E    PONI     PORU     6-0
11:00    Kenttä 1    Lohko D    MUTO     SÖPÖ     2-4
11:00    Kenttä 5    Lohko D    KUKKO    MURU     3-5
11:15    Kenttä 1    Lohko E    NAPI     TAKA     1-5
11:15    Kenttä 2    Lohko E    PORU     VEHO     1-3
12:00    Kenttä 3    Lohko E    NAPI     PONI     1-7
12:00    Kenttä 4    Lohko D    SEKA     KUKKO    0-5
12:00    Kenttä 6    Lohko D    MUTO     MURU     0-6
12:15    Kenttä 3    Lohko E    TAKA     PORU     4-1
12:45    Kenttä 4    Lohko E    VEHO     PONI     2-3
12:45    Kenttä 5    Lohko D    SEKA     SÖPÖ     1-4
13:00    Kenttä 5    Lohko E    PORU     NAPI     3-1
13:00    Kenttä 6    Lohko D    KUKKO    MUTO     1-3
13:15    Kenttä 6    Lohko D    MURU     SEKA     7-1
13:30    Kenttä 3    Lohko D    SÖPÖ     KUKKO    3-0
13:30    Kenttä 4    Lohko E    PONI     TAKA     3-1
13:30    Kenttä 5    Lohko E    VEHO     NAPI     3-3

Miehet

Aika     Kenttä      Lohko      Koti     Vieras   Tulos

10:15    Kenttä 6    Lohko F    MASA     APE      2-0
10:30    Kenttä 1    Lohko F    HEIHU    SUSI     2-0
10:30    Kenttä 2    Lohko G    VCOM     ANKA     7-0
10:30    Kenttä 3    Lohko G    KARPA    KUMI     0-0
10:30    Kenttä 4    Lohko H    BUTC     KIPO     6-0
10:30    Kenttä 5    Lohko H    ZSKA     HOLA     0-6
10:45    Kenttä 1    Lohko I    RAKI     KODI     1-0
10:45    Kenttä 2    Lohko I    VEKO     KÖMY     1-1
11:15    Kenttä 4    Lohko F    APE      SUSI     2-1
11:15    Kenttä 5    Lohko F    MASA     HEIHU    4-0
11:15    Kenttä 6    Lohko G    ANKA     KUMI     0-3
11:30    Kenttä 1    Lohko G    KARPA    VCOM     0-4
11:30    Kenttä 2    Lohko H    KIPO     HOLA     1-3
11:30    Kenttä 3    Lohko H    BUTC     ZSKA     8-0
11:30    Kenttä 5    Lohko I    KODI     KÖMY     1-2
11:30    Kenttä 6    Lohko I    RAKI     VEKO     2-0
12:15    Kenttä 1    Lohko F    HEIHU    APE      0-1
12:15    Kenttä 4    Lohko F    SUSI     MASA     1-7
12:15    Kenttä 5    Lohko G    ANKA     KARPA    3-3
12:15    Kenttä 6    Lohko G    KUMI     VCOM     0-2
12:30    Kenttä 1    Lohko H    ZSKA     KIPO     0-3
12:30    Kenttä 2    Lohko I    KÖMY     RAKI     1-1
12:30    Kenttä 3    Lohko I    VEKO     KODI     1-0
12:30    Kenttä 5    Lohko H    HOLA     BUTC     0-3

Sarjataulukot

Naiset

Lohko A
Sij. Joukkue  O    V    T    H    TM-PM     P
1    SUOMA    4    4    0    0    16-1     12
2    MÖKÖ     4    2    1    1     7-6      7
3    TUTO     4    2    0    2     6-7      6
4    TASU     4    0    2    2     1-8      2
5    UPPO     4    0    1    3     2-10     1

Lohko B
Sij. Joukkue  O    V    T    H    TM-PM     P
1    FLAN     4    4    0    0    13-1     12
2    VIÄN     4    3    0    1    13-3      9
3    RANG     4    2    0    2     9-8      6
4    NONO     4    0    1    3     1-11     1
5    HETE     4    0    1    3     1-14     1

Lohko C
Sij. Joukkue  O    V    T    H    TM-PM     P
1    SÄKÄ     4    4    0    0     9-3     12
2    KERÄ     4    3    0    1    11-4      9
3    TOTI     4    1    1    2     4-7      4
4    VILU     4    1    0    3     4-7      3
5    BABE     4    0    1    3     2-9      1

Sekasarja

Lohko D
Sij. Joukkue  O    V    T    H    TM-PM     P
1    MURU     4    4    0    0    21-6     12
2    SÖPÖ     4    3    0    1    13-6      9
3    MUTO     4    1    1    2     7-13     4
4    KUKKO    4    1    0    3     9-11     3
5    SEKA     4    0    1    3     4-18     1

Lohko E
Sij. Joukkue  O    V    T    H    TM-PM     P
1    PONI     4    4    0    0    19-4     12
2    TAKA     4    3    0    1    13-5      9
3    VEHO     4    1    1    2     8-10     4
4    PORU     4    1    0    3     5-14     3
5    NAPI     4    0    1    3     6-18     1

Miehet

Lohko F
Sij. Joukkue  O    V    T    H    TM-PM     P
1    MASA     3    3    0    0    13-1      9
2    APE      3    2    0    1     3-3      6
3    HEIHU    3    1    0    2     2-5      3
4    SUSI     3    0    0    3     2-11     0

Lohko G
Sij. Joukkue  O    V    T    H    TM-PM     P
1    VCOM     3    3    0    0    13-0      9
2    KUMI     3    1    1    1     3-2      4
3    KARPA    3    0    2    1     3-7      2
4    ANKA     3    0    1    2     3-13     1

Lohko H
Sij. Joukkue  O    V    T    H    TM-PM     P
1    BUTC     3    3    0    0    17-0      9
2    HOLA     3    2    0    1     9-4      6
3    KIPO     3    1    0    2     4-9      3
4    ZSKA     3    0    0    3     0-17     0

Lohko I
Sij. Joukkue  O    V    T    H    TM-PM     P
1    RAKI     3    2    1    0    4-1       7
2    KÖMY     3    1    2    0    4-3       5
3    VEKO     3    1    1    1    2-3       4
4    KODI     3    0    0    3    1-4       0


Jatko-otteluiden lopputulokset


Merkkien selitykset

ot1, ot2, jne.       = jatko-ottelu nro. 1,
                       jatko-ottelu nro. 2, jne.
A1, A2, B1, jne.     = lohkon A ensimmäinen, lohkon A toinen, 
                       lohkon B ensimmäinen, jne.
1./III, 2./III, jne. = paras lohkokolmonen, 
                       toiseksi paras lohkokolmonen, jne.
ot1v, ot2v, jne.     = jatko-ottelun nro. 1 voittaja, 
                       jatko-ottelun nro. 2 voittaja, jne.
ot13h, ot14h, jne.   = jatko-ottelun nro. 13 häviäjä,
                       jatko-ottelun nro. 14 häviäjä, jne.
rl                   = ottelun lopputulos rangaistuslaukaus-
                       kilpailun jälkeen


klo 14.15

Kenttä 1, naiset, ot1, A1-1./III
Suomatamit - Suorangers     3-0

Kenttä 2, naiset, ot2, B1-2./III
Flanelsin pistiäiset - Team Turvetoverit     5-0

Kenttä 4, naiset, ot3, C1-A2
Tsäkättäret - Team Mörkö     2-1

Kenttä 5, naiset, ot4, B2-C2
Viäntäjät - KeräilyErä     1-2

Kenttä 6, sekasarja, ot5, D2-E3
SFB Söpöt - Velhot     3-2 rl



klo 14.30

Kenttä 1, sekasarja, ot6, E2-D3
Takatolppa - SB Mukitolkulla     5-1

Kenttä 2, miehet, ot7, F1-H2
Mafiosot Savosta - Hola Amigos     3-1

Kenttä 4, miehet, ot8, G1-I2
Vihjeparatiisi.com - SS Körmy     4-2

Kenttä 5, miehet, ot9, H1-F2
Butchers - Ape-Team     4-1

Kenttä 6, miehet, ot10, I1-G2
Raakelin Liekit - Keski-Uudenmaan Mieskunto     5-0



klo 14:50

Kenttä 1, naiset, ot11, ot1v-ot2v
Suomatamit - Flanelsin Pistiäiset     3-1

Kenttä 2, naiset, ot12, ot3v-ot4v
Tsäkättäret - KeräilyErä     2-1

Kenttä 4, sekasarja, ot13, D1-ot5v
Muruset - SFB Söpöt     3-4

Kenttä 5, sekasarja, ot14, E1-ot6v
Pöljän Ponnistus - Takatolppa     3-2



klo 15.10

Kenttä 2, miehet, ot15, ot7v-ot8v
Mafiosot Savosta - Vihjeparatiisi.com     2-1

Kenttä 4, miehet, ot16, ot9v-ot10v
Butchers - Raakelin Liekit     1-3



klo 15.30

Kenttä 2, sekasarja, SM-Finaali, ot13v-ot14v
SFB Söpöt - Pöljän Ponnistus     0-5

Kenttä 4, sekasarja, SM-Pronssi, ot13h-ot14h
Muruset - Takatolppa     4-5



klo 15.50

Kenttä 2, naiset, SM-Finaali, ot11v-ot12v
Suomatamit - Tsäkättäret     2-0

Kenttä 4, naiset, SM-Pronssi, ot11h-ot12h
Flanelsin Pistiäiset - KeräilyErä     5-0



klo 16.10

Kenttä 2, miehet, SM-Finaali, ot15v-ot16v
Mafiosot Savosta - Raakelin Liekit     1-2

Kenttä 4, miehet, SM-Pronssi, ot15h-ot16h
Vihjeparatiisi.com - Butchers     2-1